Menu:

Zájezd:

Do Paříže se můžete vydat autem, letecky nebo využít služeb některé cestovní kanceláře, která zajistí bezproblémový a jedinečný zážitek. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zejména cestovní kancelář Invia, která patří mezi nejspolehlivější v ČR.

Objednejte si zájezd on-line z pohodlí svého domova.

Objednat »

Eiffelova věž


Přejeme Vám příjemný zážitek!

Základní údaje:

Paříž je hlavním městem Francie (63 000 000 obyvatel) s 2,5 miliony obyvatel (2005).

Vlajka Francie:

Vlajka Francie

Město se nachází v 53 metrech nadmořské výšky.

Průměrné teploty:
leden: 3,6 °C
červenec: 19,3 °C.

Úředním jazykem je francouzština.

Francouzskou měnou je euro.

V náboženství převažují římští katolíci (78%).

Naděje dožití při narození je u mužů 73 a u žen 81,2 roku.

Mezi nejdelší řeky státu patří Loire (1020 km), Rhone (812 km) a nejznámější Seina (776 km) protékající Paříží.

Doporučujeme:

Památky v Paříži

Právě pamětihodnosti jsou nejčastějším důvodem, proč do Paříže přijíždí tolik lidí ze všech koutů světa. Ačkoliv má největší metropole Evropské unie i mnoho dalších lákadel, tak právě široká nabídka památek je nejčastějším důvodem návštěv Paříže. Díky velice bohaté historii se Paříž, snad jako jediné město, může chlubit tolika různými architektonickými styly. Jsou tu památky z dob Keltů, období vlády Ludvíka XIV., ale také mnoho moderních staveb z minulého století. Určitě stojí za připomenutí důvod, proč zrovna v Paříži najdete tolik překrásných staveb a tolik různorodých slohů. Francie vždy patřila k největším evropským a světovým velmocím a právě v Paříži se v dobách rozkvětu země seskupovala inteligence včetně architektů.

Katedrála Notre-Dame

Přední památkou města je určitě katedrála Notre-Dame, neboli Chrám Matky Boží. Překrásná stavba byla dostavěna roku 1345 a celá stavba trvala necelých 200 let. Světově proslulá gotická katedrála leží na řece Seině, která Paříží protéká. Přestože se stavba táhla po dlouhá léta, tak jde o jednu z nejkrásnějších katedrál na celém světě.

Nejznámější muzeum - Louvre

Nezmínit Louvre by byl opravdový hřích. Podle mnoha návštěvníků se toto legendární muzeum nedá za jeden den prohlédnout ani rychlou chůzí. Sbírky v Louvru se neustále rozšiřují a najít zde můžeme egyptské starožitnosti, antickou a orientální keramiku nebo třeba řecké pamětihodnosti. Dlouhé čekání několika staletí se Francii určitě vyplatilo, protože Louvre patří mezi nejpěknější a největší muzea světa.

Vítězný oblouk v Paříži určitě nepřehlédnete, protože to je přes 50 metrů vysoký kamenný oblouk, který byl vybudován k připomenutí vítězství bitev Napoleona Bonaparte. Na závěr zmíníme ikonu celé Paříže – Eiffelovu věž. Ta byla postavena na sté výročí velké francouzské revoluce a přestože měla původně stát pouze na dvacet let, tak se stala jednou z nejnavštěvovanějších moderních staveb celé Francie.

- Objednat zájezd do Paříže -